IDEA Klinik Proktoloji merkezi  İstanbul Makat hastalıkları merkezi  Anal bölge uzmanları
Tedavi Ücretleri     Randevu Al

MD.John BASCOM tarafından tarif edilen ameliyatlardandır. Modifiye Bascom, pit picking ve mikro sinüsektomi gibi isimlerle küçük değişiklikler yapılarak ta uygulanmaktadır. ilk defa yapılmış ve sonuçları iyi çıkması üzerine dünyaya tanıtılmıştır. Bir çok avantajı sebebiyle giderek yaygınlaşmaktadır. bascom ameliyatı ankara
Yöntem en küçük kesikle kıl dönmesini tümüyle çıkarma amacı taşımaktadır yani temel amaç aynı işlemi en az deri keserek yapmaktır. Yataklı kurum gerektirmeden ofis şartlarında yapılabilir. Türkiye de ve tüm dünyada uygulanmaktadır. Bascom ameliyatı klasik ameliyatlara kıyaslandığında bir çok avantajı vardır.
Aşağıda videosunu izleyeceğiniz Bascom ameliyatı özetle şu şekilde yapılır ; bascom ameliyatı istanbulAmeliyat öncesi hiçbir hazırlık gerekmez. Kuyruk sokumu bölgesi tıraş edilir, bölgeye lazer uygulanır. Giriş deliklerinin olduğu 2-3 cm lik kısım bölgesel olarak uyuşturulur. Delikleri alacak şekilde deri olabildiğince küçük bir şekilde kesilir, bu kesilen yerden kıl yumağı (pilonidal sinüs) etrafındaki zarla birlikte bir bütün olarak alınır. Küçük kanamalar kontrol altına alınır. Oluşan 1 cm kesik dikişlerle kapatılır.
Hiç kapatmadan da bırakılabilir ancak tam açık bırakıldığında biraz daha geç iyileşir.

Ameliyat alanı pansumanla kapatılır. Klinikte 10 dakika dinlenen hasta kontrol edilerek gönderilir. İşlemden hemen sonra oturmasında sakınca olmadığından kendi imkanlarıyla özel arabasıyla veya toplu taşıma araçlarıyla evine yada işine dönebilir.
Bu avantajlar;bascom ameliyatı izmir
Göremeyecek kadar küçük ameliyat izi.
İşe ara vermeyi gerektirmeyecek kadar hafif acı.
Düşük kanama ve iltihaplanma riski.
Narkoz yada belden aşağı uyuşturma gerektirmez
Dren kullanılmaz
Bascom ameliyatı hastaların % 5 kadarını oluşturan çok ileri vakalara uygulanamaz.
Tecrübeli ellerde tekrar ihtimali % 3 civarıdır ve bu diğer yöntemlerden düşük bir orandır. Tekrarının az olmasının en önemli sebepleri yaralanmanın küçük olması, doku gerginliğinin olmaması ve iltihabın seyrek görülmesidir.
bascom ameliyatı olanlarSGK Bascom ameliyatını karşılarmı; evet anlaşmalı kurumlar yasal oranlarda fark ücret karşılığı yapmaktadır.

Sizi Aramamızı İster misiniz?