IDEA Klinik Proktoloji merkezi  İstanbul Makat hastalıkları merkezi  Anal bölge uzmanları
Tedavi Ücretleri     Randevu Al

Proctoloji genel cerrahi branşının alt dalıdır ve fıtık, meme kastalıkları, guatr, safra kesesi gibi diğer bir çok alt dal gibi kendi içinde bir branş gibidir. Proctoloji sadece anüs bölgesi hastalıklarının teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu branş uzmanına da proktolog denir.

Bayan Proktolog Hangi Hastalıklara Bakar ?
Hemoroid ( basur ), anal fissür (makat çatlağı), fistül, anal apse, kıl dönmesi, anüs kaşıntısı gibi sorunlara bakar ancak kadınların utanması sebebiyle kadın proktoloji uzmanları genellikle meme hastalıklarıyla da yakından ilgilenir.
Makat hastalıkları uzmanı kadın olmasının önemi;
Özünde önemi yoktur yani uzman uzmandır, sağlıkta ayıp olmaz ama ne yazık ki bayan doktora muayene olamadığı için yıllarda acı çeken kadınlar vardır. Özellikle mutaasıp aileler bunu önemseyebir. Hastanın muayenede rahat olması hekimin daha verimli olmasını sağlar, kadın bir hasta şikayetlerini daha rahat anlatır.
Ağır iş yükü olan bir branş olması sebebiyle Türkiye’deki bayan proktolog sayısı azdır. Anal bölge hastalığı olan kadınlar utanmaları sebebiyle erkek doktora muayene olmak istemezler.

Bayan Proktolog Olan Hastane
Kadın proktologBasur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül, anal apse vs tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir. kadın makat hastalıkları uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır. İstanbul Bakırköy IDEA Klinik’te bayan proktolog olarak Dr.Seher Şirin görev yapmaktadır. Op.Dr. Seher Şirin İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanesinde uzun yıllar makat hastalıkları ve meme hastalıkları konularında eğitim vermiştir.
Bayan proctoloji uzmanı Op.Dr. Seher Şirin anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda da çok sayıda bilimsel çalışması vardır. https://www.ideaklinik.com/isanbulda-kadin-genel-cerrahi-uzmani-op-dr-seher-sirin.html

İlgilendiği hastalıklar ve uyguladığı tedavi yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.sehersirin.com a bakabilirsiniz.

İzmir Kadın Proktoloji Uzmanı
Ege bölgesi sorgulandığında makat hastalıklarına özel çalışan kadın doktor olarak Op Dr Dmet Ağras öne çıkmaktadır.
Op Dr Demet Ağras’da anal bölge hastalıkları olan fissür, fistül, basur, kondilom, kıl dönmesi hastalıklarının teşhis ve tedavilerinde çağdaş teşhis ve tedavi yöntemlerini rutin uygulamaktadır.
Tedavisini yaptığı hastalıklar ve tedavileri ile ilgili olarak kişisel sitesi www.demetagras.com sitesine bakabilirsiniz.

 

Bayan proktolog için 1 yorum yapılmış


Serpil
6 Nisan 2016

Meraba hocam, sevgilimle iki gün önce anal sex yaşadık canım çok fazla acımadı ama eve geldikten sonra kanamam oldu vajinadan da kan geldi adet olma zamanım da gelmişti o sandım ama bugun hic kanamam yok kızlığım bozulmuş olabilir mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
bunun için bir jinekolog muayenesine ihtiyacınız var

Sizi Aramamızı İster misiniz?