IDEA Klinik Proktoloji merkezi  İstanbul Makat hastalıkları merkezi  Anal bölge uzmanları
Tedavi Ücretleri     Randevu Al

Proktoloji yada doğru yazılımla proctoloji kalın bağırsağın son kısmı ve makat bölgesi hastalıkları ile ilgilenen tıp bilimi dalıdır. Genel Cerrahi dalı içindedir. Proctoloji kelimesi Yunanca’daki proctos (makat) ve logos bilim anlamına gelen kelimelerden türetilmiştir.

Eğer makat hastalığınız varsa,hastalığınızın tedavisini araştırırken en önemli noktalardan biri doktor ve klinik seçimidir.

Bu bölümde İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında yüzlerce hastane ve sağlık merkezi olmasına karşılık sadece makat hastalıklarının tedavisiyle ilgilenen genel cerrahların hizmet verdiği merkezler yazılmıştır.

İstanbulda proctoloji merkezlerinde şu hastalıklar tedavi edilmektedir

Hemoroid (basur)

Anal fissür (makat çatlağı – makat yırtığı)

Fistül (perianal fistül)

Kondilom (anüs siğili)

Kıl dönmesi (pilonidal sinüs)

Makat sarkması

Mayasıl

Tüm bu tedaviler çağdaş yöntemler ve teknoloji yardımıyla hastanın işgücü kaybı yaşamayacağı şekilde uygulanmaktadır

teknolojiye dayalı tedavi yöntemlerini uygulayan proktoloji uzmanları ve çalıştıkları kliniklerin bilgi amaçlı hazırlanmış internet sitelerine yer verilmiştir.

Yöntem olarak ; Laser, radyo frekans, microsinusectomi, THD , band ligasyonu yapılmaktadır.

İstanbul Avrupa Yakası proktoloji merkezleri iletişim bilgileri

Nişantaşı Şişli 0212 247 10 04

İstanbul Anadolu Yakası proktoloji merkezleri iletişim bilgileri

Bağdat Cad. N: 201/7 Çiftehavuzlar Kadıköy 0216 357 00 02

Kaşığı herkes yapar ama sapını ortaya getiremez. Atasözü

IDEA Klinik

İstanbul Proctoloji Merkezleri için 54 yorum yapılmış


carakaya
28 Ağustos 2017

Selamlar, benim sıkıntım anüste sivilceye benzer bir şey olması ve kaşınması kaşıyınca kanıyor öyle ağrı sızı gibi bir şey yok öneriniz ne dir ne yapabilirim ???

dratilla
29 Ağustos 2017

tarifiniz anal apseye benziyor,geciktirmeden muayene olmalısınız.tedavi gecikirse fistül oluşabilir
Op.Dr.Demet Ağras

Yonca
16 Eylül 2017

Merhaba, babam kalp ve yüksek tansiyon hastası bu sebeple kan sulandırıcı kullanıyor. Şuanda fistül sebebiyle çok sıkıntısı var. Kliniğinizde bu tür hastalara fistül ameliyatı yapılabiliyormu?
Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji)
Kan sulandırıcı düzenlenir lazerle fistul tedavimiz var

gonca
20 Ekim 2017

Merhabalar hocam 1 ay önce doğum yaptim makat bolgemde meme ucu gibi et parçası var biri içerde biri dışarda. Tuvaletimi yaparken canım çok yanıyor. Sıcak su ile yikadigim zaman rahatliyorum ama daha sonra ağrım oluyor. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

dratilla
22 Ekim 2017

şikayetiniz anal fissüre benziyor,gelirseniz muayene ile değerlendirip botox enjeksiyonu ile tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Seher Şirin

Ünal
21 Ekim 2017

Hocam merhaba babam 3ay önce fistül ameliyatı geçirdi fakat hala daha yarası kapanmış değil ağrı kesici ile durabiliyor tuvalette akıntı gelmeye devam ediyor ne çözğm önerirsiniz

dratilla
22 Ekim 2017

fistül tedavisi zor ve uzun sürer

Icey
24 Ekim 2017

Bir kaç gün önce sert cinsel ilişki sebebiyle perine bölgemde yırtık oluşmuş ve bu bölge enfeksiyon kapmış. Kadın Hastalıkları bölümüne gittim, detaylı muayne sonucunda duocid, baticonol ve madecassol verdi doktor. Buradaki yırtık hareket kabiliyetimi kısıtlıyor fakat baticonol kullandığımda makat bölgesinde de aşırı yanma oluşuyor. Baktığımda makat bölgesinde bir kaç tane sivilce gördüm, Hatta ağızda çıkan aft gibi diyebilirim. İdrar ya da dışkı yaparken ağrı yok, şişlik yok, kaşıntı yok. Bu sivilce benzeri şeylere dokunduğumda çok acıyor. Makat kaslarımı kendim sıktığımda çok acıyor. Koku ya da kanama yok. Bu ne olabilir. Jinekolog muaynesinde genital siğilim olmadığını söyledi.
Op Dr Seher Şirin
Travmaya bağlu deride erozyon olmuştur 2 haftada düzelmesi beklenir. Kullandıklarınız yeterli olabilir.

derin
17 Kasım 2017

Merhaba. Benim tarif edemediğim kuyruk sokumu bölgesinde şiddetli sekilde ayakta ve oturduğum da ağrı çekiyorum ama sürekli olmuyo aralıklarla tekrarliyo. Altında yatan sebeplerini merak ediyorum. Sizin bölüme gelmem gerektiğini saniyorum.

dratilla
17 Kasım 2017

Gelirseniz değerlendiririz, kıl dönmesi olabilir.

Kadriye Bayrak
19 Kasım 2017

Hocam merhaba bişey danışmak istiyorum 2,5 yaşında kızım var 22 ekimde bağırsaklarından ameliyat oldu 70 cm bağırsağı alındı ameliyat ile ilgili bi sıkıntımız kalmadı ancak 20 günden beri kaka sorununuz var kakasını yapmak istemiyor içi acıyor anne diye ağlıyor napcamı şaşırdım başta zorda olsa kakasını yapardı ama artık tutmaya başladı yapmamak için kendini sıkıyor sonra yapınca acıdan ellerini ısırıyor doktora götürdüm el ile muane ettiler bişey yok deyip gönderdiler sizce napayım ben çocuğumun tam anlamıyla incelenmesini istiyorum

dratilla
21 Kasım 2017

eğitim araştırma yada üniversite hastanelerinin çocuk cerrahisi bölümüne götürmelisiniz

Çelik
26 Kasım 2017

Slm hocam makat kas sıkışması oldu hiç bir ilaç fayda etmedi botox iğnesi yapıldı 1 ay gevşeme oldu şimdi kas gene kendini kastı belçika dr ları kası keselim dediler ben yok dedim çok şidetli ağrılarım var makat içinde yırtılmalar oldu başka bir tedavi yöntemi varmı.

dratilla
26 Kasım 2017

fakat 1 ayda hala botoxun etkisinin devam ediyor olması gerekir.dozu az yapılmışsa botox enjeksiyonu tekrar yapılabilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemezseniz nüks görülür.
Op.Dr.Nizam Kurtdere

Sizi Aramamızı İster misiniz?