IDEA Klinik Proktoloji merkezi  İstanbul Makat hastalıkları merkezi  Anal bölge uzmanları
Tedavi Ücretleri     Randevu Al

Proctoloji yada Türkçe de alışılmış kullanımıyla proktoloji makat ve makata yakın bölge olan kuyruk sokumu civarındaki hastalıkların teşhis ve tedavisini yapan branştır. Genel cerrahinin alt dalıdır yani aslında genel cerrahi uzmanının daha az hastalıkla ilgilenen izmir makat hastalıkları doktorubölümüdür.

İzmir Proktoloji
Merkez dendiğinde iki klinik karşımıza çıkmaktadır bunlardan biri proctoloji kelimesini kullansa da genel cerrahi kliniği şeklinde çalışmakta diğeri ise sadece anal bölge hastalıklarının tedavisiyle ilgilenmektedir yani gerçekte proctoloji uzmanı dendiğinde tek isim göze çarpmaktadır. Makatınızda herhangi bir sorun varsa tedavisini araştırırken en önemli noktalardan biri konunun uzmanı bir doktor, bu konuda tüm teknolojilerin kullanılabildiği bir klinik tespit izmir mikro sinüsektomietmelisiniz. Proctoloji konusunda en yetkin görünen klinik IDEA olup, sadece anal bölge hastalıklarının tedavisini anüs hastalıkları uzmanı yapmaktadır.
Idea Kliğinin İzmirde bir, İstanbul da üç, Ankara ve Bursa’da bir olmak üzere toplam 6 proctoloji merkezi vardır.

İzmir Proktoloji Merkezi
Tedavi edilen hastalıklar ve yöntemler

Basur tedavisi için uygulanan yöntemler
THD ( kesme dikme olmayan basura gelen atar damarın tıkanması şeklinde yapılır açılmış adı trans hemoroidal dearterizasyon, diğer adı HAL hemoroidal arter ligasyonudur), lazer, lastikle boğma yöntemi (RBL), Longo ve klasik ameliyatlar izmir THD ameliyatı

Makat çatlağı tedavisi yöntemleri
Mapalı sfinkterotomi, botox enjeksiyonu ( İzmirde botoksla fissür tedavisinin yapıldığı tek yerdir, anal fissür tedavisinde ve anismus hastalığında 100 ünite botox enjeksiyonu yapılmaktadır.) Sfinkterotomi ameliyatında seyrek de olsa görülebilen kontrolsüz gaz ve dışkı kaçağı botoxda asla görülmez.

Fistül tedavisi için yöntemler
Lazer, fistülütomi, fistülektomi

Makatta siğil
Kondilom ve HPV de denmektedir. Koterizasyon, radyo frekans tedavileri.

Kıl dönmesi ameliyat yöntemleri
Klasik ameliyatlardan Karidakis, flap , çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından mikro sinüsektomi ( mikro sinüsektomi İzmirde sadece IDEA klinikte yapılmaktadır)

Makat sarkması tedavisi yöntemleri
İleri olmayan rektal prolapsuslarda ve anal prolapsusta  lazer, RBL ve THD ameliyatı uygulanır, çok ileri rektal prolapsuslarda klasik ameliyatlar yapılır.

Mayasıl ilaçla tedavi edilmektedir.
Yukarıda sayılan hastalıklar ve yöntemler mümkün olduğunca ileri teknoloji cihazları sayesinde hastanın sosyal yaşamına ara vermeden yaptıracağı şekilde yapılmaktadır.
https://www.ideaklinik.com

İzmir proktoloji için 29 yorum yapılmış


Taner
30 Ekim 2018

1,5yıl önce makat ağrısı şikayetiyle genel cerraha gittim anal apse denildi ameliyat denildi olmadım. başka bir genel cerrah ilaç tedavisi ile bir süre idare ettim şikayetlerim tekrar başladı. Başka bir genel cerraha gittim mr istedi. Sonuç sonrası üroloji dr gönderdi.Antibiyotik tedavisi yapıldı sonuç yok.başka uzman üroga gittim ağrı bizle alakalı değil dedi. Mr isteyen doktoruma tekrar geri gittim. Senin sorunu proctoloji servisi cözer denildi,vereceğiniz teşhisi merakla onlarda bekliyor. Mr sonuçlarım ve kan tahlillerim var.mr göre sorun makat ile prostat arasındaki bölge. İzmire daha yakınım. Kimden yardım almalıyım teşekkürler.

dratilla
30 Ekim 2018

merhaba
anal apse sonrası fistül oluşabilir.sizde de büyük olasılıkla fistül oluştu.muayene ile değerlendirilmesi gerekir

mccayvır
24 Kasım 2018

arkadaşlar bende yaklaşık 8 yıldır hemoroid ve anal fissür rahatsızlığı var geçen perşembe ameliyat oldum ağrılarım var ama geçecek inşallah ameliyat olun kurtulun

dratilla
25 Kasım 2018

geçmiş olsun,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemeyi ihmal etmeyin,bol su için,egzersiz yapın,kabız kalmayın

ENGİN
22 Nisan 2019

merhaba,
genel cerrahi uzmanına muayene oldum kr anal fissürüm varmış.Dışkılamada çok zorlanıyorum.Sürekli dışkı yumuşatıcı ajanlar kullanıyorum.Ameliyat olmaktan çekiniyorum kabız olduğum için tekrarlar diye çekiniyorum.
Fissür ameliyatı olursam kabızlığım düzlermi yada dışkı zor çıktığı için bana kabızmışım gibi geliyor.Ameliyattan sonra tekrarlarmı fissür?Kabızlık devam ettiği sürece fissür ameliyatı olmanın anlamı varmıdır?

dratilla
23 Nisan 2019

Beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlwrseniz kabızlık devam etmez.botilinum toksini enjeksiyonu ile tedavi olmanızı önririm.çünkü riski yok

Recep
5 Haziran 2019

Hocam merhaba. Kabız olmamak için ne yapmamız gerekir

dratilla
7 Haziran 2019

https ://www.sehersirin.com/makat-hastaliklarinda-beslenme/ bu linke tıklayıp okumanızı öneririm. Kabız kalmamak için yeni bir beslenme düzeni ve alışkanlığı oluşturmalısınız.

Sizi Aramamızı İster misiniz?