IDEA Klinik Proktoloji merkezi  İstanbul Makat hastalıkları merkezi  Anal bölge uzmanları
 

Kadın proktoloji uzmanı daha çok makat bölgesi sorunlarıyla ilgilenen branştır ve genel cerrahinin alt dalıdır. Kadın proctolog ise makat hastalıklarının tedavisini yapan kadın anlamına gelir.

Kadın proktoloji uzmanı ne derece önemlidir ?

Aslında hiçbir önemi yok, sağlıkta ayıp olmaz denir ama ne yazık ki gerçekler böyle değil yani utanma kontrol edilebilir bir durum değil. Sırf bayan doktora muayene olamadığı için yıllarda acı çeken kadınlar vardır. Özellikle mutaasıp ailelerde bu çok önemsenebilmektedir.

Anüs bölgesinin kirli olması ve kadın doktorların daha çok jinekoloji, fizik tedavi, nöroloji, dermatoloji ve höz hastalıkları gibi branşları seçmesi sebebiyle Türkiye’de kadın proktolog sayısı oldukça azdır. Makat hastalığı olan kadınlar utanmaları sebebiyle erkek doktora muayene olmak istemezler öyle ki sırf bu utanma sebebiyle yıllarca ıstırap çekenler vardır. Bayan basur doktoru arayışıyla uzak şehirlere gitmeye bile razı olurlar.

Kadın Proctoloji Olan Hastaneler
Kadın makat hastalıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir. Bayan makat hastalıkları uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır. Bayan genel cerrah olan hastanelerin en bilineni İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cerrahi asistan eğitiminde de görevli Op.Dr. Seher ŞİRİN genel cerrahi kliniğinde çalışmakta ağırlıklı olarak makat hastalıkları konusuyla ilgilenmektedir. Uzun yıllardır basur tedavisi ile ilgilendiği ve doktorlara eğitim veren bir hastanede için bu konuda tecrübesi de üst düzeylerdedir.

Kadın proktoloji uzmanları istanbulKadın proktoloji uzmanı Op.Dr. Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda da çok sayıda bilimsel çalışması vardır.

Op.Dr.Seher Şirin iletişim bilgileri ve makat hastalıklarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler için sehersirin.com sitesine bakılabilir.
Telefon 0212 572 72 66 – GSM 0542 621 08 88

Op Dr Seher Şirin IDEA Klinik Bakırköy şubesinde görev yapmaktadır.

İzmir Kadın Proctoloji Uzmanı
İzmir’de makat hastalıkları uzman kadın doktor Op Dr Demet AĞRAS öne çıkmaktadır, genel cerrahi uzmanıdır ancak daha çok anüs bölgesi hastalıklarıyla ilgilenmektedir. Az sayıda hastalıkla ilgilendiği için hemoroid, fissür, fistül, siğil, makat siğili, genital siğil, anüs estetiği ve kıl dönmesi gibi hastalar daha yoğun olarak tedavi etmekte ve bu konuda tecrübe ve teknolojik donanım sahibidir.
Op. Dr. Demet AĞRAS iletişim
GSM 0542 295 52 54
Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06

İzmir Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

 

 

Sizi Aramamızı İster misiniz?