Bayan proktolog

Proctoloji genel cerrahi branşının alt dalıdır ve fıtık, meme kastalıkları, guatr, safra kesesi gibi diğer bir çok alt dal gibi kendi içinde bir branş gibidir. Proctoloji sadece anüs bölgesi hastalıklarının teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu branş uzmanına da proktolog denir.

Bayan Proktolog Hangi Hastalıklara Bakar ?

Hemoroid ( basur ), anal fissür (makat çatlağı), fistül, anal apse, kıl dönmesi, anüs kaşıntısı gibi sorunlara bakar ancak kadınların utanması sebebiyle kadın proktoloji uzmanları genellikle meme hastalıklarıyla da yakından ilgilenir.
Makat hastalıkları uzmanı kadın olmasının önemi;
Özünde önemi yoktur yani uzman uzmandır, sağlıkta ayıp olmaz ama ne yazık ki bayan doktora muayene olamadığı için yıllarda acı çeken kadınlar vardır. Özellikle mutaasıp aileler bunu önemseyebir. Hastanın muayenede rahat olması hekimin daha verimli olmasını sağlar, kadın bir hasta şikayetlerini daha rahat anlatır.
Ağır iş yükü olan bir branş olması sebebiyle Türkiye’deki bayan proktolog sayısı azdır. Anal bölge hastalığı olan kadınlar utanmaları sebebiyle erkek doktora muayene olmak istemezler.

Bayan Proktolog Olan Hastaneler

Kadın proktologBasur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül, anal apse vs tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir. kadın makat hastalıkları uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır. İstanbul Bakırköy IDEA Klinik’te bayan proktolog olarak Dr.Seher Şirin görev yapmaktadır. Op.Dr. Seher Şirin İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanesinde uzun yıllar makat hastalıkları ve meme hastalıkları konularında eğitim vermiştir.
Bayan proctoloji uzmanı Op.Dr. Seher Şirin anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda da çok sayıda bilimsel çalışması vardır.

İlgilendiği hastalıklar ve uyguladığı tedavi yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.sehersirin.com a bakabilirsiniz.

İzmir Kadın Hemoroid Uzmanları

İzmir’de proctoloji hastalıklarına yönelmiş ve daha çok makat hastalıklarıyla ilgilenen doktor Op Dr Demet AĞRAS en tanınmış doktorlardandır. Yukarıda bahsedilen hastalıkların tşhis ve tedavilerinde tecrübelidir. Çağdaş yöntemleri uygun olan her hastasına önermekte ve istendiğinde uygulamaktadır. Op Dr Demet AĞRAS iletişim bilgilerine kişisel sitesi www.demetagras.com dan erişebilirsiniz. Uyguladığı THD, İRC, RBL gibi yeni tedavi yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri yine kişisel sitesinden alabilirsiniz.

One comment

  1. Meraba hocam, sevgilimle iki gün önce anal sex yaşadık canım çok fazla acımadı ama eve geldikten sonra kanamam oldu vajinadan da kan geldi adet olma zamanım da gelmişti o sandım ama bugun hic kanamam yok kızlığım bozulmuş olabilir mi?
    Op.Dr.Atilla KAYA
    bunun için bir jinekolog muayenesine ihtiyacınız var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri