Kadın Proctoloji Uzmanı

Kadın proktoloji uzmanı daha çok makat bölgesi sorunlarıyla ilgilenen branştır ve genel cerrahinin alt dalıdır. Kadın proctolog ise makat hastalıklarının tedavisini yapan kadın anlamına gelir.

Kadın proktoloji uzmanı ne derece önemlidir ?

Aslında hiçbir önemi yok, sağlıkta ayıp olmaz denir ama ne yazık ki gerçekler böyle değil yani utanma kontrol edilebilir bir durum değil. Sırf bayan doktora muayene olamadığı için yıllarda acı çeken kadınlar vardır. Özellikle mutaasıp ailelerde bu çok önemsenebilmektedir.

Anüs bölgesinin kirli olması ve kadın doktorların daha çok jinekoloji, fizik tedavi, nöroloji, dermatoloji ve göz hastalıkları gibi branşları seçmesi sebebiyle Türkiye’de kadın proktolog sayısı oldukça azdır. Makat hastalığı olan kadınlar utanmaları sebebiyle erkek doktora muayene olmak istemezler öyle ki sırf bu utanma sebebiyle yıllarca ıstırap çekenler vardır. Bayan basur doktoru arayışıyla uzak şehirlere gitmeye bile razı olurlar.

Kadın Proctoloji Olan Hastaneler

İstanbul Kadın Genel Cerrah
Bayan makat hastalıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir. Bayan makat hastalıkları uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır. Bayan genel cerrah olan hastanelerin en bilineni İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cerrahi asistan eğitiminde de görevli Op.Dr. Seher ŞİRİN genel cerrahi kliniğinde çalışmakta ağırlıklı olarak makat hastalıkları konusuyla ilgilenmektedir. Uzun yıllardır basur tedavisi ile ilgilendiği ve doktorlara eğitim veren bir hastanede için bu konuda tecrübesi de üst düzeylerdedir.

Kadın proktoloji uzmanları istanbulKadın proktoloji uzmanı Op.Dr. Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda da çok sayıda bilimsel çalışması vardır.

Op.Dr.Seher Şirin iletişim bilgileri ve makat hastalıklarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler için sehersirin.com sitesine bakılabilir.
Telefon 0212 572 72 66 – GSM 0542 621 08 88  Op Dr Seher Şirin IDEA Klinik Bakırköy şubesinde görev yapmaktadır.

İzmir Kadın Proktoloji Uzmanı

İzmir insanı genellikle doktorun cinsiyetiyle değil bilgi ve becerisi ile ilgilenir ancak tutucu ailelerde bayan doktor tercihi vardır. İzmir bölgesinde makat hastalıklarına özel çalışan Op Dr Demet AĞRAS vardır, kendisi anüs bölgesi hastalıklarının teşhis ve tedavisinde Ege’nin en tecrübeli cerrahlarındandır.
Dr Demet AĞRAS iletişim bilgileri ;
Adres: Cumhuriyet Meydanı Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 KONAK – İZMİR
GSM: 0542 295 52 54 TEL: 0232 464 10 06
Web site www.demetagras.com

Proktoloji Bölümü hangi hastalıklara Bakar

Basur (hemoroid)
Makat çatlağı (anal fissür, makat yırtığı)
fistül, anüste akıntı olması
Kondilom (siğil)
Kıl dönmesi (pilonidal sinüs)
Makat estetik ameliyatları
Tromboze hemoroid
Makatta pıhtı toplanması

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri