Bursa Proktoloji

Bursa makat hastalıkları tedavisi açısından şanssız illerimizden biri çünkü bütün genel cerrahlar makat hastalıkları tedavisi yapıyor ama sadece bu bölge hastalıklarına yönelmiş bir uzman yada klinik yoktur. Anüs bölgesi hastalıklarıyla ilgilenen genel cerrahi uzmanlarına proctoloji uzmanı yada diğer adıyla proktolog denir.  Bursa proktoloji merkezi dendiğinde karşımıza IDEA klinik çıkmaktadır. Konusunda uzmanlaşmış iki uzmandan biri flebolog yani varis uzmanı, diğeri ise proktolog yani makat hastalıkları uzmanı görev yapmaktadır.

Makat bölgenizde herhangi bir sorun varsa teşhis ve tedavisini araştırırken konunun uzmanı olan doktor ve yine bu konuda tüm teknolojilerin olduğu klinik tespit etmeye çalışın. Her hastalıkta olduğu gibi çok çeşitli hastalıklar konusunda hasta kabul edenden değil az sayıda hastalığın tedavisiyle ilgilenen uzmanlardan hizmet almayı düşünün. Çünkü spesifik çalışan doktorların tecrübe, bilgi birikimi ve teknolojik donanımları tamdır.

Bursa Proktoloji Merkezi; Yukarıda bahsedildiği gibi spesifik çalıştığını lanse eden tek klinik IDEA’dır. Ve şu hastalıklarınızın tedavisini yaptırabilirsiniz.

– Hemoroid; THD, Lazer ve lastikle boğma yöntemleri ile

– Kıl dönmesi; mikro sinüsektomi ve Bascom procedür ameliyatlarıyla, işinize ara vermeden tedavi.

– Peri anal fistül; klasik cerrahi ve lazerle tedavi

– Makat çatlağı; Kapalı LİS ameliyatı ve botox enjeksiyonu

– Anal apse (makat apsesi)

– Makat siğili (anal kondilom); radyo frekansla tedavi

– Anal dermatit (mayasıl)

Bunlara ek olarak diğer anal bölge hastalıkları yanı sıra radyo frekansla buharlaştırma, lazerle ben tedavisi ve yine ameliyatsız yöntemler köpük, skleroterapi, radyo frekans ve lazerle varis tedavileri de yapılmaktadır.

Bursa hemoroid tedavi merkezi Idea Klinikte Proktolog Op. Dr. Ergun AYGÖREN görev yapmaktadır. Ayrıntılı bilgiler ve ücretler kliniğin resmi internet sitesinden alınabilir.

Adres ve iletişim bilgileri
Cumhuriyet mahallesi. Yağmur Sokak. Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5 Nilüfer Bursa
0224 247 10 06 – 0224 249 10 06
GSM & WhatsApp: 0532 152 26 75

34 comments

 1. Merhaba. Kolonoskopi sonucu 2.evre İç aynı zamanda dış hemoroid hastası olduğum söylendi. Kabızlık yok, arada kanama var,iştahsızlık var,aynı zamanda evre olarak sanki 4.evre belirtilerini yaşıyorum. Ameliyat önermiyorlar fakat bu hastalıkla baş edecek gücüm kalmadı. Önerilerini bekliyorum lütfen (yaş 38)

 2. Hocam Merhabalar
  Devlet hastanesinde 15 gün önce Anal apsem vardır cerrahi müdahe yapıldı ,anal fistülde gelişmiş olabilir dedi ancak kendilerinin bu ameliyatı yapmadığını önce kolonoskopi çekilmesi gerektiğini belirtti
  korkuyorum
  Ne kadar süre daha uzatabilirim bu ameliyatı ?
  Uzatırsam ne sorunlar yaşarım?

  Teşekkürler

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Merhaba,
   tedaviyi ertelemeniz sorunun büyümesine ,tekrar apse oluşmasına ve hastalığın ilerlemesine neden olur.geciktirmeyin.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Merhaba hocam yaklaşık 2 senedir büyük abdestimi yaptıktan sonra kanama oluyor bu durum bazen haftada 1 bazen 3-4 gün ard arda oluyor.Kan makattaki tahmini çatlak yüzünden pembe renkte oluyor bazen ise dışkıyla beraber siyah yoğun kıvamlı bir kan oluyor bunun sebebi nedir acaba kanserden vesaire korkuyorum

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Merhaba
   gecikmeden durumunuz anoskopi muayenesi ile değerlendirilmeli,0212 542 0 888 – 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88 nolu telefonlardan bilgi ve tüm kliniklerimize randevu alabilirsiniz.
   makat hastalıklarına spesifik çalışan proktoloji kliniğiyiz. ameliytsız yöntemlerle tedavi yapabilecek tüm teknolojiye sahibiz.
   Op.Dr.İbrahim Kavak

 4. Makat dışında 2 adet şişme var bir tanesi çok küçük digeri biraz büyük vc de oturunca dışarı çıkıyor kalkınca geri dönüyor kabızlïk yok ağrı kaşıntı ve yanma var kanama yok tedavi olmak istiyorum tşk ederim

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Merhaba,
   Durumunuzu muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebilirız. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Ergün aygören

 5. Merhaba,bende dış hemoroid olduğunu düşünüyorum uzun zamandır vardı fakat memeler biraz arttı ve hep dışarda.elle içeri itme durumu galiba iç hemoroitlerde var.kanama ağrı yok.Oturma banyosu dışta etkili değildir iç hemoitte fayda sağlar diye yazı okudum.Bu memeler kendi kendine geçer mi?Ameliyatsız tedavilerde tekrarlama durumu var mı?teşekkürler…

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   muayene ile değerlendirmek gerekir. Makat çatlağı gelişmiş olabilir. öncelikle kabız kalmayın,tuvalette uzun kalıp ıkınmayın.kabızlık ve ıkınma şikayetleeinizi artıracaktır.çok sıkışınca tuvalete gidin ,ertelemeyin,bol sebze-meyve ve su tüketin.sıcak oturma banyosu yapın . 05426210888 nolu telefondan bilgi alabişiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Merhaba,

  8 ay gibi bir süredir fistül şikayeti ile karşı karşıyayım. Bursa’da özel hastanede yaptırdığım tetkikler sonucunda doktorum lazer operasyon ile şikayetimin çözüme kavuşturulabileceğini belirtti.

  Daha öncesinde özel hastanede kötü bir deneyim ve yanlış tedavi süreci yaşamam nedeni ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde muayene oldum. Elimde bulunan raporları (MR, kolonoskopi) inceleyen doktorum şikayetimin lazer ile tedavi edilemeyeceğini ameliyat olmam gerektiğini belirtti. Fakat kendisi tekrardan üniversite bünyesinde Pelvik MR talep etti.

  Şu aşamada kafamda soru işaretleri oluştu. Özel hastane lazer yöntemi ile tedavi olabilir derken Tıp Fakültesi ameliyat ile çözüm sunuyor.

  Bu konuda nasıl bir yol izlemem gereklidir. Anal fistülllerin her türü lazer ile tedavi edilebilir mi?

  Desteğiniz için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Fistüllerin hepsi lazer ile tedavi edilemez, muayene ile değerlendirmek gerekir.

   • Merhabalar, perianal apse dendi. Lakin bende yüksek şeker var bu sebeple neştersiz bir çözüm arıyorum…

    • Op. Dr. Atilla Kaya

     Apsenin neştersiz tedavisi olmaz. Perianal apse hemen boşaltılmalı eğer geçirirsiniz anal fistül getirebilir. Fistülde tedavisi zor ve uzun süren bir hastalıktır.
     Öp. Dr. Atilla Kaya

 7. Merhaba karın agrısı ve makattan kan gelmesi sorunum var

  • Makat kanaması varsa gecikmeden anoskopi muayenesi yaptırmalısınız. Makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz, ameliyatsız tedavi yöntemlerini yönelik her tür teknolojiye sahibiz muayene de eğer uygunsa en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz, 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 8. Anal apse sonrası anal fistül oldu bazen kanama oluyor ve çok yürüdüğüm zaman ağrı nasıl bir yol izleyebiliriz bilgilendirme için teşekürler

  • önce muayene olmalısınız ve fistülünüzün tipi belirlenmeli, daha fazla ilerleyip komplike hale gelmeden tedavi olmalısınız.

 9. selamlar kolay gelsin ben genelde kabız olan biriyim yani şöle diyeyim genelde hep hıkkınarak büyük aptestimi yapardım fakat dün sabah biraz kan geldi kabızlık biraz fazlalasmıs galiba daha sonra biraz kaysi felan atiştirdim bıraz yumusama oldu gibi yine çıktım yine kan geldi parlak kan açık renk daha sonra bir daha çıktım yine kan geldi aşağı yukarı 14 saaten beri büyük abdestime cıkmadım tualete gitmeye korkuyorum yine kan gelir diye n e yapmam gerekiyor Teşekür ettim.

  • Dışkıda kan olması mutlaka anoskopi muayenesi gerektirir. Kabızlığa bağlı olabileceği gibi kötü huylu hastalıklar nedeniyle de olabilir mutlaka muayene ile neden tespit edilmeli. Ertelemeyin, getirmeyin.makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz. 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenip muayene olabilirsiniz.

 10. Merhaba bende 4.derece hemorid var ameliyat diyolar kanamamda ara ara cogalmaya basladi.ozellikle sicak havalarda daha cok kanama oluyor.lazer turu islem yaptirmak istiyorum ama ucretleri hakkinda bilgim yok sgk ile anlasmaniz varmi birde onu ogrenebilirmiyim.iyi gunler

  • Durumunuzu öncelikle muayene ile değerlendirmek gerekir.kanamalı hemoroidler laser ile ameliyatsız tedavi edilebilir.ücret ve randevu için 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.SGK lı hastalaramıza tedavide %50 indirim uyguluyoruz.
   Op. Dr. Ergun Aygören

  • Anüsün sağ tarafında ağrı ve aynı yerden başlayarak sağ kalçama uzanan kasta ağrı ve sertlik var ve geçmiyor, oturduğumda veya eğildiğimde hissediyorum, hemoroidim var sanırım ama bununla ilgili herhangi bir rahatsızlık hissetmedim diyebilirim, ne yapmam gerekir? Size mi yoksa fizik tedaviye mi gitmeliyim bilemedim, bu arada herhangi bir spor yaralanması veya fiziki bir sakatlık olmadı bu yakın zamanda, Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim

 11. merhaba benim makat catlagim var tuvaletimi yaparken kan geldi ben genel cerrahi uzmanina gittim parca aldilar temiz dediler a 1 yil gecti tekrar kanamam oldu azcik sonra bidaha olmadi ama ne zaman kabiz olsam korkuyorum neyden kaynalaniyo olabilir

  • Kanama fissürden kaynaklanıyordur.kabız kalmamalısınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.rahatsızlık beriyorsa botilinum toksini enjeksiyonu ameliyatsız ve risksiz tedavi olabilirsiniz.

 12. Randevu almak istiyorum makat gevşeklik için sorunumu yüz yüze anlatmak istiyorum

  • iletişim bilgilerimiz:Idea BURSA (Nilüfer)
   Cumhuriyet Mahallesi Yağmur Sokak Cadde 224 Sitesi B Blok D5 Nilüfer / BURSA
   Tel: 0224 247 10 06 – 0224 249 10 06
   GSM & WhatsApp: 0532 152 26 75
   Op.Dr.ergun Aygören

 13. Makattimda ufak bir şişme var ve oturamiyom tuvalet yaparken ağrı yok yaptıktan sonra ağrı başlıyor ne olabilir

 14. Merhaba makat siğilleri var bununla ilgili tedavi vacılı bir işlem mi ve beyazlatma işlemi yapılıyor mu

 15. Makat bolgesinde et larcasi cikti meme benze 2 hafta oldu kacinti ve agri zamam zaman oluyone yapmaliyim

  • muayene ile anal fissüre bağlı ragad mı yoksa hemoroide bağlı mememi tespit edebiliriz.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Ergun Aygören

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri